Po raz szósty na Złotej odbył się Szkolny Bieg Wilczym Tropem. Wszystko w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowany we współpracy z Uniwersytetem Kaliskim. Wydarzenie połączyło sportową rywalizację, elementy edukacji i sporą dawkę dobrej energii. Bieg oficjalnie otworzył Dyrektor szkoły ks. dr Adam Kraska. Następnie uczestnicy wysłuchali prelekcji pracownika Uniwersytetu Kaliskiego- dr. Sławomira Przygockiego, który opowiedział o historii i losach Żołnierzy Niezłomnych. Potem przyszedł czas na działanie. Drużyny musiały zmierzyć się z różnymi zadaniami wymagającymi sprytu, wiedzy i dobrej kondycji. Na uczestników czekały m.in. zadania z udzielania pierwszej pomocy – resuscytacja, tamowanie krwotoków czy pomoc przy zadławieniach. Oprócz tego uczniowie pokonywali tor przeszkód na czas oraz próbowali swoich sił w strzelaniu z broni pneumatycznej.
Rywalizacja była naprawdę zacięta, a różnice między drużynami minimalne. Ostatecznie na podium stanęli:
I miejsce – Anna Jeziorska i Pola Kaźmierczak (klasa 2E)
II miejsce – Kamil Boratyński i Jakub Płóciennik (klasa 3E)
III miejsce – Kuba Talarczyk i Wiktor Fluder (klasa 3B)
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Uniwersytet Kaliski oraz Radę Rodziców naszej szkoły.VI Szkolny Bieg Wilczym Tropem był nie tylko sportowym wyzwaniem, ale też ciekawą lekcją historii i okazją do sprawdzenia się w praktycznych umiejętnościach. Emocji, dobrej atmosfery i ducha rywalizacji zdecydowanie nie brakowało!













